ПОД ТЕПЕТО има нов епизод!

Гледай сега!
ГрадътНовини

Пловдивчанка трета по шахмат в Румъния

След изключително успешното си представяне на Шахматната Олимпиада в Будапеща преди десетина дни, пловдивчанката Виктория Радева бе поканена да вземе участие в първенство по класически шахмат на Румъния. Шампионата на северната ни съседка за мъже и жени се проведе от 30.09 до 6.10. в Мамая, а в женския турнир взеха участие състезателки от 8 държави, много от които бяха участнички и на Олимпиадата. Отборът, в който се включи Радева – CS STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA, зае трето място в крайното класиране.

Пловдивският талант се представи повече от отлично – не само, че направи най-много точки за отбора си – 5,5 от 6, но се оказа, че тя е и с най-голям точков актив от всички участващи шахматистки. Радева получи златен медал за най-добро представяне на втора дъска. Особено впечатляваща бе победата й в предпоследния кръг срещу Юлия Фаталиева/Азербейджан/, чийто отбор CSM IASI 2020 стана шампион. Азерката, която бе втора дъска за страната си на Олимпиадата, бе принудена да се предаде след превъзходна тактическа игра на Вики.

Втори в шампионата остана отбора на  CSU ASE BUCURESTI, който успя да направи реми в последния кръг срещу бронзовите медалистки.

След кратка почивка Радева ще вземе участие и в Европейската клубна купа, която ще се проведе от 19 до 27 октомври в Сърбия.